אחת ממטרותיה של התנועה הראלית היא לזרז את הקמתה של חברה המותאמת לעתיד, והמושתתת על ערכים של אהבה, שלום, חירות, עצמאות, הנאה והגשמה עצמית. ליישם מטבע עולמי אחיד, להקים ממשלה עולמית לא מושחתת, שמטרתה העיקרית היא לרתום את המדע לרשות האנושות, ובאמצעותו נוכל למגר את הרעב, המחלות, הסבל ואולי גם לבטל את הכסף עצמו, ולהגיע לעולם שיפעל באופן מושלם, ויאפשר לבני האדם מימוש עצמי עם המון פנאי והנאה, בדיוק כפי שתוכנן מלכתחילה.

 
מטרות התנועה הראלית
א. לידע מבלי לשכנע: ניהול דו-שיח פתוח ואמיתי על מנת לידע את בני האדם, בדבר המסרים של האלוהים, ללא ניסיון לשכנע.
ב. לבנות את שגרירות האלוהים: האלוהים בקשו מראל להקים עבורם אתר נחיתה שיהווה שגרירות, מקום בו יפגשו את מנהיגי העולם וינחילו לנו מהטכנולוגיה שלהם, המקדימה את שלנו ביותר מעשרים וחמש אלף שנים. שגרירות זו תזכה להכרה בינלאומית ותוכרז כשטח ניטראלי בינלאומי.
ג. לזרז את הקמתה של חברה המותאמת לעתיד, והמושתתת על ערכים של אהבה, שלום, חירות, עצמאות, הנאה והגשמה עצמית, ליישם מטבע עולמי אחיד, להקים ממשלה עולמית לא מושחתת, שמטרתה העיקרית היא לרתום את המדע לרשות האנושות, ובאמצעותו נוכל למגר את הרעב, המחלות, הסבל ואולי גם לבטל את הכסף עצמו, ולהגיע לעולם שיפעל באופן מושלם, ויאפשר לבני האדם מימוש עצמי עם המון פנאי והנאה, בדיוק כפי שתוכנן מלכתחילה.

התנועה הראלית מנחילה ומלמדת את הערכים הראלים המהווים בסיס לקדמה עבור האנושות. בין ערכים אלו נציין את :

לקיחת אחריות 
"כל אדם אחראי למעשיו גם אם אינו אלא מציית לפקודות שניתנו לו בכל צורה שהיא. זה שלוחץ על ההדק אחראי באותה מידה, כמו זה שנתן את הפקודה וזאת בכל הנסיבות" (ראל). "גם אם ראל עצמו ואפילו אם האלוהים יצוו עליכם לעשות משהו בניגוד למצפונכם  -  סרבו לעשות כן" (ראל).
אנו התנועה היחידה המבקשת מחבריה שלא לציית למנהיגה, אם הוא דורש או פוקד עליהם לפעול בניגוד למצפונם.
 

כבוד מוחלט לחיים
"גם אם מקור סמכות כלשהו יגרום לנו להאמין שעל ידי הוצאה להורג של אדם אחד ניתן להציל את כלל האנושות, אין לעשות כן. חייו של פרט אחד יקרים יותר מהאנושות כולה. כלל זה אם יקוים, יביא קץ למעשי הטבח, לפשעים נגד האנושות ולשואות למיניהן". (ראל).

הכבוד לגופנו
סמים, טבק, וקפאין אסורים בשימוש, שתיית אלכוהול רק בכמויות קטנות ולעולם לא לשוכרה. חומרים אלו הורסים את הגוף ומעוותים את הקוד הגנטי ובכך גורמים נזק אף לדורות הבאים.
 

הכבוד לזולת
הסובלנות אינה מספיקה. סובלנות פירושה לקבל את ההבדלים והשוני בצורה פסיבית. אהבת השונה לעומת זאת, פירושה עידוד האחר להיות שונה מאתנו ולחיות חיים מלאים עם אותם הבדלים, בין אם מדובר בהבדלי דת, גזע, מין, תרבות, העדפות מיניות וכדומה. אילו כל בני האדם היו דומים, העולם היה משעמם ביותר. "ככל שהאחרים שונים ממני, כך הם מעשירים אותי. אנושות עשירה, היא אנושות העשירה בהבדלים." (ראל).

אי אלימות
"איומים באלימות יש להעניש באותה מידה כמו שמענישים אלימות, מאחר, ומשתמע מכך שהמאיים מודה בכך שדעתו תנצח ע"י שימוש באלימות" (ראל).
 

שלום עולמי
"יש לפזר את הצבאות הלאומיים ולהקים ממשלה עולמית עם צבא עולמי המורכב מחיילים שיתפקדו כשומרי השלום של  הפלנטה. על הממשלות להקצות את תקציבי הביטחון שלהן לטובת המלחמה ברעב" (ראל).
 

החלוקה
"לכל אדם הזכות, במהלך חייו, למזון, קורת גג, מלבושים וחינוך, גם אם אינו עובד. זה שעובד, זכאי למותרות – המניע החיוני לקידום האנושות. המותרות אותן ישיג לעצמו הן ביחס ישר לעבודתו ולתרומתו לחברה ולאנושות" (ראל).

הגניוקרטיה
"חישבו לרגע איזו קטגוריה של אנשים אפשרה לאנושות להתקדם, בזה אחר זה שלטו בכם 'פראי האדם' הברוטליים שעלו על האחרים בכוחם, או העשירים שרכושם אפשר להם לגייס לשירותם, או הפוליטיקאים אשר הוליכו שולל את עמי הארצות הדמוקרטיות. וכמובן, אנשי הצבא שביססו את הצלחתם על ארגון רציונלי של הברוטליות. הקטגוריה היחידה שמעולם לא העליתם לשלטון, דווקא היא זו שהביאה את הקידמה לאנושות – הגאונים. הגניוקרטיה מציבה בשלטון אנשים אינטליגנטים – זה המינימום הדרוש". הגניוקרטיה יכולה להתקבל או להתבטל רק ע"י הצבעה דמוקרטית סלקטיבית. למרות שהאלוהים מציעים לנו לאמץ וליישם את הגניוקרטיה, הם אומרים, שאנו חופשיים ורשאים לחפש שיטה טובה יותר.
 
 
 


ד"ר בריז'יט בואסלייה (Brigitte Boisslier) מנכ"ל "קלונאייד" החברה הראשונה בעולם לשיבוט אנושי, אשר בין מייסדיה נמנים חברי התנועה הראלית. ד"ר בריזיט, החברה בתנועה הראלית, הודיעה לאחרונה על לידתה של התינוקת המשובטת הראשונה Eve ולאחריה על לידתם של ארבעה תינוקות משובטים נוספים.
מטרה נוספת היא להכין שגרירות רשמית כדי לקדם בברכה את שובם של יוצרינו. באמצעות שליחם ראל, האלוהים הביעו רצון לפגוש בנו, אך הם יבואו רק אם נוכחותם כאן תהיה רצויה ותתקבל בברכה. ראשית הם מבקשים מאיתנו שנבנה שגרירות ראויה לקראת בואם. 

השגרירות תהפוך להיות בית המקדש השלישי ככתוב בכתבי הקודש העתיקים. בהתאם להנחיות האלוהים. השגרירות חייבת להיבנות במקום ניטרלי, עם סטטוס אקס-טריטוריאלי ומרחב אווירי נייטרלי. בניית שגרירות זו וקבלת הערובויות הנ"ל יוכיחו כי האנושות מוכנה לפגוש רשמית את יוצריה. תוכניות מפורטות ומפרטים עבור השגרירות זמינים באתר זה: www.ElohimEmbassy.org 

לאחרונה, ביקשה התנועה הראלית מכמה מדינות לשקול לארח את פרויקט השגרירות, ומספר מדינות הראו עניין להקצאת מקום כזה. הדיונים המקדימים כבר בעיצומם! כפי שמוצג במסמך שהוגש לממשלות השונות, בניית השגרירות עבור אבותינו בשטחן יביא להטבות כספיות משמעותית למדינה המארחת. האומה ברת המזל תיהנה גם מהגנה מיוחדת של האלוהים ותהפוך למרכז רוחני ומדעי של הפלנטה לזמן רב מאוד.
"להבין במקום להאמין"